BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar pakils kainos Lietuvoje įsivedus Eurą?

Euro įvedimas Lietuvoje

Euro įvedimas Lietuvoje

Euras kaip Lietuvos strateginis tikslas jau yra eskaluojamas valdžios atstovų ilgą laiką. Tačiau ar tikrai jis pagerins paprastų gyventojų gyvenimą? Ar tikrai bus taip, kad po euro įvedimo gyvensime geriau? Ir kodėl žmonės balsuoja už tai kas jiems gal iš tiesų nėra naudinga?

Šių metų lapkričio 22 dieną vertybinių popierių birža konvertuos litą į eurus, o tiksliau visų akcijų kainos ir vertės bus skaičiuojamos tiktai Eurais.

Kaip tai atsiliepia paprastam dalykui - komisiniam mokesčiui Šiandien minimalus komisinis mokestis yra 5lt (1.44Euro). Vykdant operacijas iki 10 000Lt, komisinis 0.5%. iki 30 000Lt, 0.45%, iki 50 000Lt, 0.4%. ir t.t.

Kas darosi po euro ivedimo? Natūraliai, verslininkai pasinaudoja savo padėtimi (0 kuris iš mūsų darytų kitaip jų vietoje?).

Kiek pakyla komisiniai mokesčiai? Minimalus komisinis mokestis 2 EUR. (Kaina padidėja nei daug nei mažai - 39%. Bet padidėja ne tik minimalus komisinis mokestis, tačiau ir procentinės jo išraiškos. Padidėja ir minimalios sumos procentinėms dalims. Tai jau sunkiau paskaičiuoti procentiškai.

Dabar jau iki 5 000Euru komisinis 0.5%, iki 15 000Eurų - 0.45 ir t.t. Tai taip pat parodo kainos padidėjimą. Taikomi praktiškai 0.05% didesni komisiniai mokesčiai.

Nauji komisiniai štai čia, o seni štai čia (Forume, pažiūrėkite kiek žemiau. Viešai SEB’o tinklapyje sudėtinga tokius paprastus dalykus surasti). Galit patys palyginti.

Čia tik pirmasis Euro įvedimo pavyzdžių. Tad ar tikrai mums reikalingas Euras. Ar ne geriau rūpintis kaip pakelti savo konkurencingumą ir pritraukt investicijų savo darbais. Taip kad yra ir argumentų prieš euro įvedimą, tačiau jie yra gerai paslepiami. Kalbėkime ir apie juos.

Patiko (2)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Ar pakils kainos Lietuvoje įsivedus Eurą?”

 1.   Queen Bagge rašo:

  Hi there, only took me a time to learn precisely what are you actually intending to express with this, however i am just on there. Only just couple of days ago We was basically wondering about the same dilemma, and additionally seen the post. It’s a shame the fact that my sister can’t read it again today, i actually by now post it to them on e-mail. btw, I really like your posture. Keep posting. :)

 2.   Scarlet Barcia rašo:

  That just causes me notice just how idiotic is normally modern structure. I as well enjoy that this posting would not declare it is unsuitable, just that you might get recognized and you should worry. Anyway, i actually go sleeping currently, i am going to reveal that to my best man later today, since he’s at the office at this moment. Keep on publishing!

 3.   Gerda rašo:

  naudingas ir įžvalgus straipsnis

 4.   Karosas rašo:

  Puikus blogas! Pridėsiu į savo “favorite” sąrašą :)

Rašyk komentarą