BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas bendro tarp kraujo donorystės ir operos?

Na prisipažinkite, kada paskutinį kartą ėjote priduoti kraujo neatlygintinai? Aš jau buvau šiemet ir visai nesigailiu…  Neseniai dar sužinojome, kad „Verslauk!“ laureatai (įmonė „Operomanija“) tam pritaria ir turi pateikia mum savą kraujo donorystės interpretaciją.

Mes nekalbėsime apie medicininių paslaugų teikimą ar vaistų pardavimo verslą, tai visai net nesusiję su pacientų operavimu. :) Taigi Operomanija - tai Nepriklausoma Kūrybinė Grupė, kuriai vadovauja
Ana Ablamonova ir Jonas Sakalauskas. Jie įsisteigė prieš pat Naujuosius. Jų verslas yra susijęs su Operos renginių organizavimu. Tikriausiai stereotipinis reto operos lankytojo, tokio kaip aš, mąstymas būtų ribotas - renginiai, vykstantys Operos ir Baletos teatre. Išvardinkite paskutines operas, kuriuose lankėtės? - Kaukių Balius? Don Kichotas? Ar Gulbių ežeras (baletas)? Dabar jum aiškiau, kad švietimo šitoje srityje reikėtų ir labai daug.

Opera Donoras 1

Pirmasis produktas - opera „Donoras“

Šiandien Operomanija pateikia pirmąjį produktą, kuris skirtas vilniečių teismui:
vienaveiksmė opera „Donoras“, kurioje, atsižvelgiant į lietuvių
kultūros kontekstą, bus varijuojamos neįprastos ir, galima sakyti, įžūlios temos - orgija ir ŽIV. Tai buvo kūrybinis atsakas į norą prisiliesti prie netikėtų ir socialiai
nepatogių temų, kurios pačios operos
kontekste tampa labai neįprastos ir aštrios. Šiame kūrinyje atsigręžiama
į moderniuosius kūniškus ritualus ir siekį grįžti prie pirmykščių
ar netradicinių seksualinio bendravimo formų. Šiuo atveju – tai
Lietuvoje pakankamai išpopuliarėję vadinamieji svingerių vakarėliai,
arba tiesiog slaptosios orgijos.
Operos centrine figūra tampa optimizmo
kupinas verslininkas, vedęs ir šiltus jausmus savo žmonai jaučiantis
vyras. Tačiau jį apvaldžiusi slapta aistra – trokšdamas praplėsti
savo pojūčių lauką, jis drauge su savo bičiule gydytoja pasiduoda
orgijos traukai ir jos „terapijai“. Kita vertus, šis vyriškis
atlieka ir kilnią misiją – jis kraujo donoras. Bet netikėtai iš
kraujo perpylimo centro pasiekia kraupi žinia – jis ŽIV nešiotojas.
Na o siaubingą tiesą sužinojusi žmona, groteskiškai užima savo
vyro-donoro vietą – ji privalo duoti kraują, kad išsiaiškintų,
ar pati nėra infekuota.

Kaip suderinti skirtingų grupių interesus?

Nenutuokiame, kiek prakaito ir bemiegių naktų kainavo šis operos
pastatymas, tačiau norėčiau pastebėti Operomanijos, kaip verslo
organizacijos pasiekimus.

Visų pirma, labai aiškiai pastebima, kad kolektyvas ėjo derybų keliu: kada geriau bendradarbiauti, o ne konkuruoti. Mane asmeniškai nustebino tai, kad jaunieji verslininkai sugebėjo suderinti kelių grupių interesus, kas dažniausiai atrodo nesuderinama. Kaip gi jiem tai pavyko ir kokie tie interesai?

1) Rusų dramos teatras. Tai vieta, kur vyksta vaidinimai. Tai vieta, kur vyksta ka tik iškeptų spektaklių premjeros. Tai vieta, kur jauni talentai atranda savo pašaukimą (na gerai, šiek tiek perdedu - jie jau jį atrado!).

2) Socialinė problema, į kurią įtraukiamas ir verslas. Šiuo atveju, tai VšĮ „Kraujo Donorystės Centras“. Tai išties genialus sprendimas. Visuomenės dėmesys atkreipiamas į problemą atkreipiamas vaidinimu, bet ir prisidedama prie problemos sprendimo realiais darbais. Pavyzdžiui: per spaudos konferenciją, kuri vyko sausio 22 d., visiems norintiems buvo suteikta proga duoti kraujo. Kita vertus, čia slypi ir reklamavimo galimybės. Labai gerai tokią techniką įvaldė kino ir TV serialo kūrėjai: kai pagrindiniai herojai važinėja tik su vieno ženklo automobiliais, rengiasi vieno ženklo drabužiais ir užsisako vieno tiekėjo picas. :)

Operomanija donorai

3) Jauna profesionalų karta. Lietuvoje daug gabių aktorių, tačiau juos priglausti galinčių namų ne tiek ir daug. Operomanija kaip tik ir sukuria tuos namus, kurie atviri jauniem talentams. Be to, aktoriais nors ir jaunais rūpinasi profesionalai. Pavyzdžiui: kompozitorius ir dainininkas Jonas Sakalauskas - „Triumfos arka“ dalyvis, poetas Dainius Gintalas - Jotvingio premijos laimėtojas; režisierius Albertas Vidžiūnas - Kultūros ministerijos premijos nominantas ir scenografė Simona Biekšaitė. Tad žiūrovas gali būti ramus, mokėdamas už bilietą, nes žinos, kad visas tas jaunatviškas chaosas yra kontroliuojamas.


Ateities planai


Įmonei svarbu galvoti apie ateitį šiandien. “Operomanija” žengė ir antrąjį svarbų žingsnį. Balandzio 2 - 5 dienomis Vilniuje ir Klaipėdoje startuoja II-asis Trumpametražių Operų Festivalis - NOA, kur bus pristatytos 6 naujos lietuviškos operos ir 1 atvežtinė iš Suomijos.

Operomanija
Operomanija vadovai: Ana ir Jonas

Jaunimo Iniciatyvos vardu linkime „Operomanija“ įmonei klestėti, neišsikvėpti idėjų, eksperimentuoti su naujovėmis bei užpildyti sales naujais žiūrovais, kurie galėtų prisiminti, kokiam paskutiniam spektaklyje buvo ir turėtų nuomonę apie tai. :)

Operos „Donoras“ premjera

Kada: Sausio 27d. (antradienis) 19:00 val.
Vieta: Rusų dramos teatras
Trukmė: 1 val.
Bilieto kaina: 15 - 30 Lt
Daugiau informacijos

Rodyk draugams

1 komentaras | “Kas bendro tarp kraujo donorystės ir operos?”

  1.   emikaa rašo:

    c(:

Rašyk komentarą