BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kuo skiriasi verslininko ir darbuotojo mąstymas?

Pradėdama rašyti šiam blog‘ui, visų pirma pasidomėjau, kaip sekasi konkurso „Verslauk” buvusiems nugalėtojams. Iš straipsnio „Kauno dienoje” sužinojau, kad „Žalioji fėja” patiria rimtus klientų nemokumo sunkumus ir 2008 m. pabaigoje buvo atsidūrusi ties išlikimo riba. Nesiimu vertinti kodėl ir juo labiau kas kaltas, gerbiu jaunųjų verslininkų ryžtą, drąsą ir siekius.Tačiau pasinaudosiu „Žaliosios fėjos” direktoriaus Dainiaus Rėklaičio duotu paaiškinimu, dėl ko žlugo viltis, nes jis gerai iliustruoja mano supratimą apie verslininkų mastymą.

„Dirbome sunkiai ir daug, kartais net daugiau, nei reikėjo pagal sutartį, stengėmės užsitarnauti užsakovų pasitikėjimą, sudaryti ilgalaikes bendradarbiavimo sutartis, griežtai siekėme savo tikslų. Maniau, kad svarbiausia yra atlikti darbą, o sutartis galima sudaryti ir vėliau. Dokumentų tvarkymas užima daug laiko, o mes jį verčiau naudojome darbams atlikti.”

Visų  pirma man užkliuvo „darbo” prioritetas: „Dirbome sunkiai ir daug”, „svarbiausia yra atlikti darbą” ir laiko naudojimas „darbams atlikti”. Argi verslininko misija - „dirbti”? Dirba darbuotojai. Verslininko paskirtis kur kas platesnė: tai ir darbo procesų organizavimas bei racionalizavimas, ir verslo vystymo sprendimų paieška, ir darbo efektyvumo didinimas, strateginis (!) planavimas, derybos ir susitarimai.

Aišku, pradžioje, neturint personalo, tenka verstis ir daug dirbti pačiam, bet siekiant verslo kūrimo, darbas negali būti prioritetu. Juk visi mes suprantame, kad pasirinkti prioritetai nusako judėjimo kryptį - kam skiriame daugiausiai laiko ir pastangų, ta linkme ir judame. Skiriame laiko sunkiam fiziniam darbui - užsiauginame raumenis, skiriame laiko vaikų auklėjimui - užauginame asmenybes, skiriame laiko meilės pasimatymams - surandame širdies draugą. Taip ir su verslu. Tas, kieno prioritetas daug ir sunkiai dirbti, nežvelgiant truputį į priekį, galiausiai nusiris prie amatininko veiklos (kas nėra blogai savaime, tačiau ar to buvo siekiama?).

Prioritetų nustatymas turi tiesioginės įtakos priimamų sprendimų efektyvumui.

Tarkime, problema: pardavimai smunka, ką daryti? Darbuotojo sprendimas - daugiau dirbti (neefektyvus, dažniausiai kelių procentų efektas), verslininko - sugalvoti būdą, kaip padidinti pardavimus (praktiškai, efektas gali būti neribotas).

Apibendrinant šią dalį, norėtųsi paskatinti visus pradedančius verslininkus persiorientuoti nuo sunkaus darbo į našesnį, į efektyvesnių  organizacinių, technologinių bei informacinių sprendimų  paiešką.

Kitus du dalykus, skiriančius verslininką nuo darbuotojo, - kūrybiškumąir strateginį mąstymą paaiškinsiu kituose straipsniuose.

Verslo galia

 

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Kuo skiriasi verslininko ir darbuotojo mąstymas?”

 1.   Inga Vertere rašo:

  Visai smagu butu, jei paskelbtumete sio iraso autoryste.

 2.   Zalioji feja rašo:

  Sveiki,

  Noreciau visiems pasakyti, kad svarbiausia kuriant versla tiketi savo sekme ir sunkiai dirbti, o atsiradus sunkumams keltis ir ryztingai siekti to kuo tiki. Praejo metai laiko po sunkiu akimirku, bet as nesigailiu nei vienos is ju. Sunkiai dirbu ir kylu vis laipteliu aukstyn, nes tikiu savo idejos sekme, nes mokausi is klaidu ir igaunu patirties. Suklupes as visada keliuosi ir kloju pamata ”Zalioji feja” idejai, kuri turetu apjungti visus siekiancius atnesti grozio i musu kasdienine aplinka.

  Dainius

 3.   verslauk rašo:

  Laba diena, Inga,

  autoryste paprastai aprasoma virsuje. Galima butu susikurti blogas.lt saskaita ir tokiu atveju butu visuomet rodoma originali autoryste.

 4.   tiffany jewelry rašo:

  Browse our jewelry catalogue to find out your favorite tiffany jewelry now. tiffanystores.org is now using McAfee security technology to protect you from identity theft, credit card fraud, spam and malicious software.

 5.   Viagra Online rašo:

  sunkiam fiziniam darbui - užsiauginame raumenis, skiriame laiko vaikų auklėjimui - užauginame asmenybes, skiriame laiko meilės pasimatymams - surandame širdies draugą. Taip ir su verslu. Tas, kieno prioritetas daug ir sunkiai dirbti, nežvelgiant truputį į priekį, galiausiai nusiris prie amatininko veiklos

Rašyk komentarą