BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kūrybiškumas versle

Praeitame įrašę pateikiau vieną iš esminių, mano manymu, verslininko ir samdinio skirtumų. Antra, kas skiria sėkmingą verslininką nuo samdomo darbuotojo - kūrybiškumas.

 

Kūrybiškumas - sugebėjimas kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nestereotipiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti. Kūrybiškumą daugiausia lemia individualios asmenybės savybės (vaizduotės lakumas, mąstymo greitumas, tikslumas, lankstumas, išradingumas, konstruktyvumas, smalsumas, motyvacinė įtampa, poreikis nuolat tobulinti savo veiklą), jos patyrimas, auklėjimas ir saviaukla.” (http://lt.wikipedia.org/)

 

Samdomo darbuotojo veikla ribojama jo specialybės rėmais. Jam žinomi unifikuoti, technologiniai paskirto darbo atlikimo metodai, šabloniniai sprendimai ir jie kartojami nuolatos. Darbuotojui nėra poreikio stengtis dėl visos įmonės veiklos rezultato (na nebent, kai gresia totalūs atleidimai ar įmonės bankrotas), o ir ne tai iš jo reikalaujama. Reikalaujama tiksliai atlikti paskirtą darbą, būti lojaliu įmonės atžvilgiu, laikytis nusistovėjusios tvarkos - visą tai ne tik neskatina kūrybiškumo, bet ir apskritai neleidžia jam pasireikšti.

Žmogaus prigimtis - ne beždžionės, duotos jam kūrybos, savęs pažinimo, saviraiškos galios, o samdomame darbe praktiškai nėra jų išraiškos galimybių. Beje, tam kad samdomi darbuotojai galutinai nenusiviltų, negalėdami dirbti kūrybiškai, ir prablaškytų monotoniją darbe, įmonėse kuriamos motyvacijos sistemos, įvairūs psichologiniai mokymai, madingos tobulinimosi treniruotės.

 

Kokie reikalai verslo fronte?

Verslininkui, verslo kūrėjui tenka kaskart ieškoti unikalių sprendimų ir reaguoti į situaciją kūrybiškai. „Kūrybiškai” šiuo atveju - numatant, kaip būtent tas ar anas veiksmas paveiks galutinį rezultatą, pelną. Pvz., kaip sprendimas suteikti nuolaidas nuolatiniams klientams paveiks pelno lygį? Kaip naujos paslaugos įvedimas padės padidinti pardavimus? Kaip nelikvidaus turto atsikratymas paveiks metinį rezultatą? Ir daugelis kitų kūrybiško požiūrio reikalaujančių klausimų. Kaip matome, verslo veikla - tai tinkamiausias asmens kūrybingumo išraiškos sritis, (žinoma, jei nesate menininkas, dailininkas ar kompozitorius). Kaip ir meno kūrėjui, verslininkui būtina įsivaizduoti, įsijausti ir įgyvendinti kokią nors naują idėją, realizuoti nepakartojamą mintį.

 

Jei pravestume analogijas tarp verslininko ir menininko, bei tarp samdinio ir įrenginio, gautume tokį vaizdą:

Kaip kuria menininkas? Jis tapo paveikslą nujausdamas kiekvieno potėpio įtaką galutiniam kūriniui. Tai yra kūryba.

Kaip veikia kopijuoklis? Apšviečia popierių, įpurškia rašalą, patraukia lapą, - atlieka pasikartojančias elementarias funkcijas. Tai yra mechanizmas.

 

Dėl minėtų priežasčių bandymai nukopijuoti svetimą pelningą verslą sunkiai pavyksta, juk verslas - tai unikalus verslininko kūrybos rezultatas.

 

Ir dar vienas esminis skirtumas - strateginis mąstymas, jį paaiškinsiu kitame rašinyje.

www.verslogalia.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (6) | “Kūrybiškumas versle”

 1.   ideologinisvadas rašo:

  A tai verslauk konkurso siais metais nebus?

 2.   Verslauk rašo:

  Verslauk konkursas bus. Tik labai kuklus ir smarkiai apkarpytas.

 3.   ideologinisvadas rašo:

  Tai kur uzsiregistruoti, nes puslapyje registracija negalima.

 4.   Verslauk rašo:

  Registracijai skirta - ši nuoroda http://younoodle.com/groups/verslauk1 . Visi paaiškinimai, taisyklės ir naudinga informacija - jau greitai atnaujintoje verslauk svetainėje.

 5.   Buy Generic Viagra rašo:

  kūrybingumo išraiškos sritis, (žinoma, jei nesate menininkas, dailininkas ar kompozitorius). Kaip ir meno kūrėjui, verslininkui būtina įsivaizduoti, įsijausti ir įgyvendinti kokią nors naują idėją, realizuoti nepakartojamą mintį.

 6.   Allyn Melone rašo:

  I simply want to say I am just beginner to blogs and definitely enjoyed this web site. Very likely I’m planning to bookmark your blog . You definitely have outstanding articles and reviews. Thanks for sharing your blog.

Rašyk komentarą